درمان پارکینسون با tDCS

اثر بازی های رایانه ای بر مغز
اثر بازی های رایانه ای بر مغز
2018-12-29
بهبود بازماندگان سکته مغزی
بهبود فعالیت های روزانه‌ی بازماندگان سکته مغزی 
2019-01-31
درمان پارکینسون با tCDS

درمان پارکینسون با tDCS

پارکینسون نوعی بیماری و حالت لرزش در وضعیت استراحت است که شیوع آن بیشتر در سنین پیری است که متاسفانه به لطف دنیای تکنولوژی جوانان را هم به خود مبتلا می سازد و تنها مختص سالمندان نیست. بنابراین اقدام به درمان های مناسب در بازه زمانی طولانی مدت برای بهبود اختلال بهتر می باشد. یکی از روش های درمانی جدید که امروزه مورد بررسی محققان قرار گرفته است، روش مداخله ای tDCS می باشد. tDCS یک روش تحریک مغز غیر تهاجمی است که نشان دهنده بهبود علائم رایج در اختلالات عصبی مانند خلق و خوی افسرده، خستگی، نارسایی حرکتی و اختلال شناختی می باشد. مطالعات اخیر به بررسی اثر بخشی این روش درمانی روی بیماران مبتلا به پارکینسون پرداخته اند.

مطالعه حاضر به بررسی اثرات اولیه tdcs همراه با تمرینات شناختی بر روی بیماران مبتلا به این بیماری پرداخته است.روش آزمایش به این صورت بود که هر فرد بیمار دچار پارکینسون حدود ۱۰ جلسه ی دو هفته ای این درمان را می گرفتند. پس از انجام آزمایشات، نتایج نشان داد که مشکلات ناشی از بیماری پارکینسون من جمله لرزش اندام به طور قابل توجهی بهبود یافته است. بنابراین tDSC یک روش درمانی مناسب و بدون عوارض برای درمان علائم حرکتی بیماری پارکینسون می تواند مفید باشد.


منبع :   Agarwal, S., Pawlak, N., Cucca, A., Sharma, K., Dobbs, B., Shaw, M., … & Biagioni, M. (2018). Remotely-supervised transcranial direct current stimulation paired with cognitive training in Parkinson’s disease: An open-label study. Journal of Clinical Neuroscience, 57, 51-57..

بیشتر بدانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *