توانبخشی شناختی بیماران HIV
توانبخشی شناختی و عصبی بیماران مبتلا به HIV
2021-04-22
نوروفیدبک روشی برای مدیریت استرس
نوروفیدبک روشی برای مدیریت استرس
2021-06-02

تحریک مغناطیسی transcranial تکراری (rTMS) یک روش درمانی مناسب برای درمان اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) می باشد.

درمان PTSD با rTMS

درمان اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) شامل مواجهه درمانی و داروها است ، اما برخی از بیماران مقاوم هستند. مطالعات کمی درمورد تحریک مغناطیسی transcranial تکراری (rTMS) برای اضطراب یا PTSD وجود دارد.در این گزارش مقدماتی ، rTMS با روش مواجهه با PTSD ترکیب شد. نه نفر با PTSD مزمن ، مقاوم به درمان طی یک طرح متقاطع کنترل شده با پلاسبو از درمان قرار گرفتن در معرض تخیل با rTMS (1 هرتز) مورد مطالعه قرار گرفتند. علائم PTSD ، به دست آمد و تجزیه و تحلیل شد.

مطالعات تصویربرداری عصبی و داده های تجربی نشان می دهد که علائم اختلال استرس پس از سانحه، با اختلال در عملکرد مدارهای عصبی مرتبط با قشر پیشانی و سیستم لیمبیک همراه است که در حافظه اپیزودیک اتوبیوگرافی نقش دارند. پیشنهاد شده است که تحریک مغناطیسی transcranial تکراری با فرکانس بالا در قسمت قشر جلوی پیشانی خلفی پشت (DLPFC) برای بیماران مبتلا به PTSD مفید باشد ، به طور موقت تجربه مجدد و همچنین واکنش های اجتنابی و علائم اضطراب همراه را کاهش می دهد. در انسان های سالم ، شواهد همگرا نشان می دهد که rTMS DLPFC مناسب در بازیابی حافظه اپیزودیک تداخل ایجاد می کند. از این رو ، ما فرض می کنیم که کاربردهای روزانه rTMS در بیماران PTSD ممکن است دسترسی به مجموعه رویدادهای ذخیره شده زندگینامه را کاهش دهد ، که اگر دوباره تجربه شود ، ممکن است باعث بروز علائم آشکار این عارضه شود.

مطالب مرتبط: تحریک مکرر مغناطیسی , درمان PTSD با نوروفیدبک


بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *