نوروفیدبک روشی برای مدیریت استرس
نوروفیدبک روشی برای مدیریت استرس
2021-06-02
حافظه کاری
تاثیر درمان نوروفیدبک بر حافظه کاری در کودکان مبتلا به اختلالات یادگیری
2021-06-16

بیوفیدبک تنفس برای افسران پلیس در یک محیط مجازی استرس زا

بیوفیدبک تنفس برای افسران پلیس در یک محیط مجازی استرس زا:

استرس حاد فیزیولوژیکی باعث کاهش عملکرد در کنترل حرکتی، شناختی و یا ادراکی شده و افت عملکرد را به همراه دارد. با آموزش بیوفیدبک تنفس برای کنترل تنش می تواند به حفظ عملکرد در شرایط چالش بر انگیز کمک کند و تاثیر مضر پاسخ های استرس مکرر را کاهش دهد. از آنجایی که اکثر افسران با شرایطی مواجه هستند که نیاز به تصمیم گیری سریع دارند این روش میتواند کمک کننده باشد. در این پژوهش محققین به آموزش بیوفیدبک تنفس به افسران در شرایط استراحت و انتقال آن به شرایط استرس زا پرداخته اند. افراد معمولا از فیزیولوژی خودمختار خود آگاه نیستند.

بیوفیدبک تنفس روشی است که فرایندهای فیزیولوژیکی را نشان می دهد و راهنمایی هایی را درمورد چگونگی تغییر آن ها ارائه می دهد، که می توان اضطراب را کاهش داد و با استرس مقابله کرد. بنابراین محققین با انجام بیوفیدبک تنفسی در افسران، مشاهده کردند افراد می توانند در شرایط استرس زا، اضطرابشان را کنترل کرده و تصمیم گیری درستی بکنند. بنابراین بیوفیدبک‌ می تواند به عنوان یک روش مناسب در کاهش اضطراب باشد.

مطالب مرتبط: بیوفیدبک ، تأثیر بیوفیدبک در درمان درد مداوم مچ دست و بازو در نوجوانان


منبع : Brammer, J. C., Van Peer, J. M., Michela, A., van Rooij, M. M., Oostenveld, R., Klumpers, F., … & Roelofs, K. (2021). Breathing biofeedback for police officers in a stressful virtual environment: challenges and opportunities. Frontiers in psychology, ۱۲, ۴۰۱

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *