بهبود حافظه افراد مسن
تأثیرات بازتوانی بر بهبود حافظه افراد مسن
2018-11-08
خواب و افسردگی
خواب مختل شده، شروع افسردگی
2018-11-17

افسردگی می تواند منجر به کمر درد شود

طبق تحقیقات استرالیایی، افراد مبتلا به افسردگی در طول زندگی خود بیشتر از ۶۰ درصد در معرض ابتلا به کمردرد هستند. این اولین مطالعه ای است که نشان می دهد که خود افسردگی بیشتر از آسیب می تواند باعث کمر درد شود. این تحقیق که در مجله Arthritis Care and Research منتشر شده است، داده های حاصل از ۱۱ مطالعه را که در کل ۲۳،۱۰۹ نفر را پوشش می دهد، تجزیه و تحلیل کرد.
نتایج نشان دهنده این موضوع است که افرادی با علائم افسردگی ریسک بیشتری برای ابتلا به کمردرد،در مقایسه با افرادی که هیچ علائمی از افسردگی را نشان نمی دهند، دارند. خطر ابتلا به کمردرد در بیماران با سطوح شدید افسردگی نیز افزایش می یابد.براساس گفته ی Paulo Ferreira از دانشگاه سیدنی، تحقیقات نشان می دهد که تا ۶۱،۲۰۰ از موارد کمردرد در استرالیا با افسردگی در ارتباط است. Ferreira می گوید: “کمردرد یک شرایط ناتوان کننده است، به خصوص هنگامی که همراه با سایر شرایط سلامتی باشد، بنابراین امیدوارم این کشف منجر به درمان بهتر در آینده شود. هنگامی که بیماران با کمر درد و افسردگی به ما مراجعه می کنند، موارد آنها بسیار پیچیده است. آنها به درمانی که بیماران مبتلا به کمر درد به تنهایی مثمر ثمر واقع می شود، پاسخ نمی دهند.زمان بیشتری برای بهبودی نیاز است و درمان می تواند هزینه ی زیادی به همراه داشته باشد. این مطالعه پیشنهاد می دهد که افسردگی و کمر درد باید به طور همزمان درمان شوند. مطالعات دیگر بر این باورند که تا ۴۸ درصد از مبتلایان به کمر درد علائم افسردگی دارند.
آخرین تحقیقات دلیل آن را توضیح نمی دهد، اما این امر می تواند به این دلیل باشد که افرادی که دارای افسردگی هستند اغلب سطح فعالیت بدنی پایین و خواب بی کیفیتی دارند و یا به علت مسائل مربوط به انتقال دهنده های عصبی که بر آستانه های خلقی و درد تاثیر می گذارد. محققان بیشتر از قبل به تاثیرات ژنتیکی توجه می کنند. تحقیقات بر روی دوقلوها نشان می دهد برخی افراد ممکن است از نظر ژنتیکی مستعد کمردرد و افسردگی باشند. تخمین زده می شود کمردرد بر ۴ میلیون استرالیایی تأثیر می گذارد و بیشتر در افراد ۴۰ تا ۵۰ ساله معمول است. این مقاله توسط Business Insider منتشر شده است.

 


بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *