لورتا نوروفیدبک و درمان افسردگی اضطراب
لورتا نوروفیدبک درمانی برای اختلالات افسردگی و اضطراب
2022-04-16
اختلال اضطراب بیماری
اختلال اضطراب بیماری
2022-04-23

اثر بخشی (tdcs) تحریک جریان مستقیم فرا جمجمه ای برای بهبودی علایم و تعدیل قشر مغز اختلال وسواس اجباری 

اختلال وسواس اجباری (ocd) یک بیماری ناتوان کننده است که تقریبا تعداد زیادی از افراد درگیر این اختلال می باشد . Ocd با وجود وسواس های فکری و عملی مشخص می شود که به صورت مزاحم و نا خواسته تجربه می شوند، هدف از این رفتارها پیشگیری یا کاهش دادن اضطراب یا ناراحتی می باشد که به صورت افراطی انجام داده می شود . tdcs یک روش درمانی مناسب برای درمان اختلال ocd یا وسواس می باشد.

هدف از این مطالعه بررسی اثر بخشی tdcs برای اختلال ocd و تغییرات تحریک پذیری و مهار قشر مغزی در افراد مبتلا به ocd می باشد که حدود ۲۴ بیمار ocd تحت ۱۰ جلسه ۲۰ دقیقه ای با ۱/۵ میلی آمپر با tdcs تحت درمان بوده و افراد قبل و بعد از درمان با EEG مورد ارزیابی قرار گرفتند. پس از درمان نتایج نشان می دهد که نمرات پرسشنامه ها کاهش یافته و تغییرات در الگوی امواج مغزی در EEG مشاهده شده است و همچنین بر اساس گزارش افراد علائم وسواس و اختلال همراه من جمله اضطراب کاهش یافته است. بنابراین tdcs می تواند به عنوان یک درمان نوین برای کاهش دهنده علائم اختلال وسواس اجباری (ocd ) استفاده شود.

مطالب مرتبط: tDCS  ، تأثیر کرونا بر وسواس


منبع : Cheng, J., Li, P., Tang, Y., Zhang, C., Lin, L., Gao, J., & Wang, Z. (2022). Transcranial direct current stimulation improve symptoms and modulates cortical inhibition in obsessive-compulsive disorder: A TMS-EEG study. Journal of affective disorders, 298, 558-564.‏

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *