بررسی روش های موثر بر توجه بینایی کودکان ADHD
مقایسه نوروفیدبک و مداخلات حرکتی-ادراکی در توجه بینایی کودکان مبتلا به ADHD
2021-08-11
اثرات rTMS بر پارکینسون
اثرات rTMS بر بیماری پارکینسون
2021-08-21

تعدیل عصبی و کنترل شناختی هیجان

هیجان ها و تنظیم هیجان بسیار پیچیده تر از آن هستند که اکثر افراد تصور می کنند. به نظر می رسد قسمتی از مشکلات، به خاطر شیوه ای است که درباره هیجان هایمان صحبت می کنیم. 
برانگیختگی هیجانی به طور مستقیم بر سیستم های دیگر مانند تفکر و اعمال جسمانی تاثیر می گذارد. بنابراین تنظیم یا مدیریت هیجان، باعث تنظیم فکر و عمل به شیوه ای موثر می شود که می تواند روابط را به سمت جلو سوق دهد.
اخیراً ، روشهای تحریک غیرتهاجمی مغز (NIBS) ، از جمله TMS و tDCS ، به عنوان درمانهای موثر، ایمن و ابتکاری و جایگزینهای درمانی معمول برای برخی از اختلالات روانپزشکی مثل کنترل هیجان در نظر گرفته شده است. شواهد نشان می دهد که استفاده از rTMS و tDCS بر روی شبکه کنترل شناختی (CCN) ، به ویژه قشر پیشانی (DLPFC) ، ممکن است علائم اصلی را در اختلالات روانپزشکی مختلف از طریق تأثیر مستقیم بر فرآیندهای کنترل شناختی درگیر در تنظیم احساسات بهبود بخشد.

بنابراین ، تعدیل عصبی نواحی مغزی که در کنترل شناختی احساسات با رویکردهای NIBS نقش دارند می تواند به تغییر پارادایم روانپزشکی کمک کند. شواهد موجود نشان می دهد که توسعه گزینه های درمانی موثر برای تقویت شناخت برای بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی مثل عدم کنترل هیجان بسیار مهم است.

مطالب مرتبط: rTMS ، tDCS

منبع : Amidfar, M., Ko, Y. H., & Kim, Y. K. (2019). Neuromodulation and Cognitive Control of Emotion. Frontiers in Psychiatry, 545-564.

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *