میگرن  یک سردرد شدید یک طرفه است، که می‌تواند ضربان دار و همراه تپش در سر باشد. اکثر بیماران یک حمله را در طول هفته تجربه می‌کنند و اصولا بین ۲ تا ۲۴ ساعت طول می‌کشد. که ممکن‌ است باعث، حالت تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا شود. یعنی بعضی از انواع بیماری میگرن، ممکن‌است همراه با علایم حسی هشداردهنده، به صورت توهمات و جرقه‌های بینایی، نقاط کور و یا سوزن‌سوزن شدن دست‌ها و پاها باشد.

حملات میگرنی می‌تواند باعث درد شدیدی در سر شده و برای ساعت‌ها و یا روزها باقی بماند و آنقدر شدید بوده که فرد بخواهد فقط در جایی ساکت و تاریک دراز بکشد و بخوابد.

سردردهای میگرنی به عنوان یکی از شایع ترین بیماری هایی شناخته می شود که در ایالت متحده ی آمریکا بیش از ۳ میلیون نفر به آن مبتلا هستند. نتایج مطالعات انجام شده بسیاری نشان از تغییر جریان خون در مغز حین حمله های میگرن و دوره های محو شدن درد در بین این حملات دارد.

یوفیدبک تکنیکی است که می تواند با فراهم کردن اطلاعاتی (بازخورد) از انقباض های عضلانی، دمای پوست، امواج مغزی و سایر فرایندهای فیزیولوژیک بدن بیماران، در جهت آموزش روش های کاهش استرس در بیماران مبتلا به انواع میگرن و سر درد موثر واقع شود.

در این روش درمانی،حسگرهای کوچک فلزی که الکترود نامیده می شوند، به پوست بیمار متصل می گردند و مقادیر تنش عضلانی و یا دمای پوست بیمار را اندازه گیری می کنند. برای مثال یک پاسخ استرسی دمای پوست را به دلیل تنگ کردن رگهای خونی کاهش می دهد در حالی که یک پاسخ ریلکسیشن باعث گشاد شدن رگهای خونی و در نتیجه گرم شدن پوست می شود. با استفاده از تمرینات بیوفیدبک، شخص می تواند جریان خون داخل مغز خود را تحت تأثیر قرار داده و میزان درد را بهتر کنترل کند.

بسیاری از مطالعات بیوفیدبک نشان داده اند که این درمان هم در بزرگسالان و هم کودکان باعث کاهش تناوب و طول مدت حملات سردرد شده است. به طور عمومی، تأثیرات بیوفیدبک قابل مقایسه با بسیاری از داروهای استفاده شده برای سردردهای مزمن بوده است و می تواند به عنوان یک درمان با اولویت بالا برای بهبود میگرن های تکرار شونده باشد.

گروه نوروتراپی اسایش با استفاده از دستگاه های پیشرفته نوروفیدبک و بیوفیدبک در کنار مشاوره و بررسی روانپزشک و متخصصین مجرب خدمات درمانی ویژه میگرن و سردردهای تنشی ارائه می هد.