درمان اختلالات خوردن(پر‌خوری) با نوروفیدبک

تمرین مغز با ورزش‌های هوازی
اثرات عالی ورزش‌های هوازی بر مغز شما
2018-12-06
درمان اوتیسم
درمان کودکان مبتلا به اوتیسم با rTMS
2018-12-18

درمان پرخوری با نوروفیدبک:

روانشناسان شناختی پیوسته کوشیده اند تا خطاهای شناختی افراد مبتلا به پرخوری را شناسایی کنند. در سال های اخیر، با پی بردن به نقش خلق منفی به عنوان یکی از عوامل موثر در بروز این اختلال مطالعاتی صورت گرفته است. محققین بر این باورند که افراد مبتلا به پرخوری در تنظیم هیجانات خود با مشکلاتی روبرو هستند و مهارت های لازم برا مقابله با هیجانات منفی را ندارند. بنابراین استفاده از درمان های مناسب می تواند برای درمان پرخوری کمک کند. امروزه بیوفیدبک و نوروفیدبک در طیف وسیعی از اختلالات روان پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است‌.

در این مطالعه، محققین بخش روانشناسی دانشگاه ایتالیا به بررسی اثر بخشی بیوفیدبک و نوروفیدبک در اختلالات خوردن پرداخته اند. مطالعات مورد نظر، داده های اولیه ای را درباره سودمندی تکنیک های مبتنی بر بازخورد در درمان چندین رفتار غذایی ناکارآمد ارائه می دهند. تکنیک های مبتنی بر بازخورد با تغییرات قابل ملاحظه ای از واکنش سیستم سمپاتیک به محرک های غذا و فعالیت مغز در چندین منطقه سیستم پاداش همراه است. در مجموع نتایج بررسی حاضر نشان می دهد که درمان مبتنی بر بازخورد ممکن است در درمان چندین رفتار ناکارآمد غذا مفید باشد که در هردو راهبرد، مقابله با استرس های فردی از بالا به پایین و پایین به بالا عمل می کند.

 


منبع : Imperatori, C., Mancini, M., Della Marca, G., Valenti, E., & Farina, B. (2018). Feedback-Based Treatments for Eating Disorders and Related Symptoms: A Systematic Review of the Literature. Nutrients, 10(11), 1806.

بیشتر بدانید

 

دیدگاه ها بسته شده است