اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری قابل درمان است، اما در درمان اعتیاد آگاهی و شناخت بیمار و خانواده نسبت به ویژگیهای و خصوصیات اعتیاد و درمانش لازم و ضروری است . لازم است هم بیمار و هم خانواده اش بدانند که اعتیاد بیماری مزمن است و بهبودی نیازمند صبر و بردباری آنها می باشد.

برای درمان اعتیاد یک زمان مشخص وجود ندارد .پیشینه اعتیاد ، میزان مصرف، ویژگیهای شخصیتی و خانوادگی، نوع ماده مصرفی، بیماریهای همراه با اعتیاد ، میزان حمایت، استفاده از درمانهای داروئی و غیر داروئی  و عوامل دیگری در طول مدت بهبودی و ترک اعتیاد تاثیر گذار هستند و البته گاهی حتی بیمار برای درمان روش مناسب را انتخاب نمی نماید که این موضوع نیز باعث به تاخیر افتادن درمان اعتیاد می شود.

ثابت شده نوروفیدبک به افزایش موفقیت فرد در درمان اعتیاد کمک شایانی می نماید, همراهی این روش با دیگردرمانهای داروئی و روانی به فرد امکان رهایی ازسیکل اعتیاد را می دهد.

عامه مردم معتقدند که اعتیاد یک فقدان نظم شخصی است و درواقع معتادین افراد ضعیفی ازنظر اراده تلقی میگردند.( اما انچه مسلم است اعتیاد یک بیماری است و همانند احساسات مخاطره انگیزی مثل عصبانیت , خجالت , احساس گناه و نا امیدی ناشی از یک احساس درونی است).

اعتیاد یک بیماری روحی و یک اختلال سلامتی روانی است که فرد را درتمامی جوانب زندگی بشدت تضعیف مینماید. بعلاوه بیماران با سوء مصرف مواد می توانند ازاختلالات دیگری مثل افسردگی, اختلال دو قطبی و اضطراب رنج برند.
نوروفیدبک قادر است این اختلالات مغزی را درمان نماید. در طی انجام نوروفیدبک مغز پرورش مجدد می یابد.
آموزش به مغز درمورد آرام بودن , تمرکزنمودن و احساس آرامش داشتن باعث می گردد فرد توانایی بهترفکرکردن بیابد. تمرینات نوروفیدبک باعث می شوند فرد از لغزش بدورماند. همانطورکه می دانیم بهبودی ازاعتیاداحتیاج به یک تلاش طولانی مدت داردو فقط با تغییر چرخه زندگی است که فرد توان مقابله با آن را پیدا می کند. یکی ازراههای تغییر چرخه زندگی مسلماً ایجاد توانایی درمغز و افزایش قدرت مقابله و رویارویی با ناملایمات است که نوروفیدبک این امکان را برای شخص فراهم می سازد.درطی تحقیقات اخیر مشخص گردیده همراهی نوروفیدبک با دیگردرانها می تواند باعث کاهش چشمگیرلغزش یا عود مجدد اعتیاد درتمامی گروههای سنی گردد. حدود ۸۵ %بیماران معتادی که با نوروفیدبک تحت درمان قرارگرفته اند ازتغییرات خلقی مطلوبی درجهت کاهش رویکرد به سوء مصرف مواد و دارو نشان داده اند.
از آنجایی که نوروفیدبک به مدیریت احساسات و افزایش خلق و بهبود وضعیت خواب افراد کمک شایانی می نماید, باعث میشود میزان رسیدن به موفقیت فرد و جلوگیری ازلغزش یا عود در وی افزایش یابد.

متخصصین گروه نوروتراپی آسایش با استفاده از خدمات روانپزشکی و روانشناسی به همراه تکنولوژیهای روز دنیا از جمله نوروفیدبک خدمات ویژه ای در زمینه اعتیاد در اختیار مراجعین قرار می دهند.